Učebnice přináší přehledně rozčleněná témata týkající se ochrany obyvatelstva za mimořádných událostí a je koncipována v souladu s RVP ZV. Je určena pro žáky 6.–9. ročníku a vyučující mohou pracovat s jednotlivými oddíly, případně kapitolami podle potřeb svých ŠVP ZV. Žáci se v ní mohou seznámit se zásadami bezpečného chování při mimořádné události i s...
Pracovní sešit je určen k zaznamenávání hlavních informací a nejdůležitějších praktických zásad, jak se zachovat během dané mimořádné události, i k opakování probraného učiva. Používáním pracovního sešitu získají žáci komplexní přehled základních znalostí, i když učebnici odevzdají.
V úvodu každé kapitoly jsou navrženy texty a způsob práce s nimi, které vycházejí z principů kritického myšlení. Autoři se snažili problematiky ukazovat v mnoha podobách, které budou vyhovovat různým učebním stylům žáků. Žákům jsou doporučeny odkazy na další informační zdroje (internet a knihovny).
MIUč+ Výchova k občanství 6 obsahuje interaktivní verzi tištěné učebnice Výchova k občanství 6 a široké spektrum interaktivního doplňkového materiálu: interaktivní cvičení, videa, animace, mezipředmětové vztahy (pouhým kliknutím se zobrazí konkrétní úryvek z učebnice jiného předmětu), audionahrávky textu učebnice, zajímavosti, fotoalba a webové odkazy.
Struktura a obsahová náplň jednotlivých kapitol rozvíjí a uvádí do dalších souvislostí učivo Výchovy občanství pro 6. ročník. Žáci se seznámí s obdobím dospívání, pravidly chování, lidskými právy, kulturou a uměním, hospodaření a jiné. V úvodu jednotlivých kapitol naleznete motivační texty, které mají v žácích vzbudit zájem o příslušné téma.
Nová multimediální interaktivní učebnice MIUč+ Výchova k občanství 7 je vytvořena v novém univerzálním programu, který se vyznačuje intuitivním ovládáním.
Struktura a obsahová náplň jednotlivých kapitol učebnice Výchova k občanství 8 rozvíjí a uvádí do dalších souvislostí učivo předchozích dvou publikací. Kromě toho jsou zde i kapitoly obsahově nové, na které cyklicky navážeme v 9. ročníku – týká se to zejména těchto témat: lidské schopnosti a uplatnění ve společnosti, stát a právní řád.
V 1. kapitole se žáci seznámí s jednotlivými náboženstvími. Druhá kapitola obsahuje volbu povolání, volbu střední školy a nástup do zaměstnání. Kapitola Finanční gramotnost seznamuje žáky s penězi, formami placení, platební kartou. V poslední kapitole se žáci seznámí především s mezinárodními organizacemi, kterých je Česká republika členem.
Učebnice seznamuje žáky 1. stupně ZŠ přístupnou a zábavnou formou se základy hospodaření s penězi.
Pracovní sešit vhodným způsobem doplňuje učebnici Finanční gramotnost pro 1. stupeň základní školy.