Výprodej! 0388 Jak psát tiskacím od 3. ročníku ZŠ Zobrazit větší

0388 Jak psát tiskacím od 3. ročníku ZŠ

3-88

Nový produkt

VÝPRODEJ - posledních 10 kusů za zvýhodněnou cenu

Více informací

mimořádná nabídka

29 Kč s DPH

-5 Kč

34 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Tato písanka sloužící k výuce nevázaného písma je určena žákům 3. ročníků, kteří se dosud učili psát vázaným písmem. Je tak alternativou výuky nevázaného písma od 1. ročníku, k níž slouží řada Píšeme tiskacím písmem pro 1. ročník.

Písanka seznamuje žáky s jednotlivými písmeny podle tvarových skupin. Nejdříve se žáci učí malá písmena, v druhé části písanky pak písmena velká. Písmena jsou ihned řazena do slabik a slov tak, aby bylo jejich psaní dostatečně procvičeno. Později, když už žáci znají dostatečné množství písmen, píší celá slova a zařazují je do vět. Cvičení jsou v písance sestavena tak, aby různými způsoby procvičovala znalost nevázaných tvarů písmen a ukázala, jak nevázané písmo používat k běžnému psaní.

V písance je věnována pozornost:

  • přepisu z velkého nevázaného do malého nevázaného písma a opačně,
  • oddělování jednotlivých slov (na začátku je použit pomocný symbol „tužka“, který vyznačuje, jak velká mezera by měla být mezi prvky psaní – písmeny, slabikami, slovy),
  • gramatickým jevům (psaní velkých písmen, psaní ú/ů, …),
  • aktivní činnosti (žáci vymýšlejí slova podle obrázků a píší je jako autodiktát, vybírají vhodnou slabiku či slovo do věty, aby měla věta smysl, apod.).

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

0388 Jak psát tiskacím od 3. ročníku ZŠ

0388 Jak psát tiskacím od 3. ročníku ZŠ

VÝPRODEJ - posledních 10 kusů za zvýhodněnou cenu